Interaktywne Muzea Sztuki i Kultury w Polsce

Interaktywna sieć muzeów

Projekt nowemuzeum.pl to interaktywna sieć muzeów, która stale poszerza swój zasięg, zapewniając każdemu odwiedzającemu niepowtarzalne wrażenia i stwarzając powód do odkrywania kraju na nowo. Misja to stworzenie sieci innowacyjnych i ciekawych muzeów, które będą inspirować zwiedzających podczas próby poznania Polski. Każdy projekt muzeum jest wyjątkowy z własną kolekcją artefaktów, wystaw i pokazów. Celem założycieli jest stworzenie dla każdego odwiedzającego czegoś nowego – wyjątkowej chwili czasu, która sprawi, że wizyta będzie niezapomniana. Projekt Nowe Muzeum to innowacyjny projekt z zakresu turystyki kulturowej, która staje się coraz ważniejszym filarem gospodarki kraju. Założyciele uważają, że muzeum może być równie ciekawe i wciągające jak kino, restauracja czy galeria handlowa. Projekt Nowe Muzeum współpracuje obecnie z ponad 20 muzeami w Polsce: Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku, Poznańskim Centrum Historyczno-Artystycznym, Pałacem Jakubowskich w Lublinie.

Czym jest Projekt Nowego Muzeum?

Inspiracją dla Projektu Nowe Muzeum była idea, że muzea powinny być czymś więcej niż stałymi zbiorami obiektów, ale powinny przyczyniać się do rozwoju naszego społeczeństwa. Dlatego nazywa się to Projektem Nowego Muzeum. To sposób na łączenie ludzi i otwieranie im nowych możliwości interakcji z dziełami sztuki, wystawami, wydarzeniami i innymi działaniami. To nie tylko projekt z jednym lub dwoma muzeami, ale sieć muzeów interaktywnych w Polsce, która będzie otwarta dla wszystkich do odkrycia. Pierwsze dwa są już otwarte do publicznego oglądania. Projekt Nowe Muzeum to najaktywniejsza sieć muzeów w Polsce. Jej muzea są sposobem na poznanie i odkrycie historii kraju.

Poznaj projekt Nowego Muzeum

Projekt muzeum jest organizacją non-profit, która zapewnia swoim zwiedzającym nowy sposób odkrywania i poznawania Polski. Projekt muzeum to nie tylko największe muzeum w Polsce. Oferuje również swoim gościom wyjątkowe wrażenia, prezentując im oryginalną kolekcję przedmiotów i dzieł sztuki. W ramach projektu zwiedzający mogą poznać muzeum plus to, co zobaczyć – interaktywny przewodnik, który prezentuje nowe idee i fascynujące fakty z historii Polski. We wszystkich muzeach jest nawet coś dla dzieci!