O PROJEKCIE

TURYSTYKA

Ponad 60 nowoczesnych obiektów muzealnych i edukacyjnych to inspiracja do odkrywania turystycznego Polski. Nowe muzea podzieliliśmy na 5 kategorii:

Pierwsza kategoria to Centra Nauki – aż 18 placówek w całym kraju! Doświadczalnie prezentują prawa rządzące światem fizycznym. Z resztą: kto nie słyszał o warszawskim Koperniku albo gdyńskim Experymencie?

Kolejna grupa to obiekty o profilu historycznym. Naliczyliśmy aż 23 takie muzea: odkrywają fascynującą przeszłość oraz przybliżają sylwetki wielkich Polaków. Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Emigracji to turystyczne przeboje ostatnich lat!

Barwną kategorią są interaktywne muzea skupione na sztuce – odnaleźliśmy ich 8. Miłośników tej tematyki z pewnością zainteresują perełki takie, jak np. Muzeum Ikon lub Muzeum Piosenki Polskiej.

Wartych uwagi jest też 5 placówek o charakterze interaktywnym w kategorii technika. Koniecznie trzeba tutaj wspomnieć np. o Centrum Dziedzictwa Szkła czy Muzeum Techniki i Komunikacji.

Współczesnym hitem są muzea są poświęcone kulinariom: od Muzeum Polskiej Wódki do ekscytującego Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka: każdy znajdzie coś w swoim smaku!