Żywe Muzeum Piernika

Czy jest na świecie ktoś, kto nie lubi słodkości? Pewnie tak, ale Żywe Muzeum Piernika przekona do siebie nawet tych, którzy obawiają się nazywania łasuchami. Jest to pierwsza interaktywna placówka tego typu w Europie. Będziesz zachwycony, gdy otrzymasz składniki do ciasta, będziesz mógł ulepić z niego prawdziwego piernika i go udekorować. Przy okazji poznasz również historię warsztatu piernikarza i legendy związane z najpopularniejszym toruńskim łakociem. Muzeum Piernika udowadnia na wiele sposobów, że jest żywe. Zobacz to na własne oczy! W Toruniu przygotowano dla gości dwa sposoby na poznanie piernika. Pierwszy z nich to wycieczka do czasów średniowiecza, w których młodzi czeladnicy mogą nauczyć się swojego rzemiosła pod okiem Mistrza Piernikarskiego i Wiedźmy Korzennej. Drugi zaś jest podróżą do manufaktury z przełomu XIX i XX wieku, gdzie można obejrzeć zabytkowe eksponaty: stare niemieckie maszyny do wypieku piernika, dawny piec i woskowe formy. Pasjonaci cukiernictwa i miłośnicy słodkości mogą tam przystąpić również do zdobienia pierników lukrem z pomocą artystki malarki. Prezentacja piernikarskiego warsztatu odbywa się w niezwykle radosnej i humorystycznej otoczce, co spodoba się każdemu mniejszemu lub większemu turyście, zwiedzającemu Toruń.

Wskazówki

Konieczna wcześniejsza rezerwacja: tak, dla grup powyżej 15 osób oraz rodzin w weekendy. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem: zwiedzanie w formie pokazu kulinarnego; Wejście o określonych godzinach (np. o pełnej godzinie): W godzinach otwarcia pokazy rozpoczynają się o każdej pełnej godzinie począwszy od 10 a skończywszy na 17. Godzina ostatniego wejścia na ekspozycję (zamknięcie kas): Ostatni pokaz rozpoczyna się o godzinie 17:00. Maksymalna liczba osób przebywająca na ekspozycji jednocześnie: Na pokaz jednocześnie może wejść nie więcej niż 75 zwiedzających w przypadku grup zorganizowanych i szkolnych, i 60 w przypadku turystów indywidualnych. Jeżeli na pokazie większość zwiedzających stanowią grupy zorganizowane lub szkolne limit zwiedzających wynosi 75 osób. Muzeum dla rodzin (np. udogodnienia - przewijaki itd.): tak, przewijaki w toaletach, pokój specjalny dla karmiących matek.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Niedziela 10:00 - 18:00

Ceny biletów:

Normalny: 15zł Ulgowy: 13zł (seniorzy do 60 lat) Grupowy: 10zł (dzieci, uczniowie, studencki do 26 roku) Dzieci, uczniowie niepełnosprawni: 1zł Dorośli niepełnosprawni 10zł Dzieci poniżej 3 roku życia – wstęp bezpłatny.

Darmowy dzień:

Adres:

Żywe Muzeum Piernika
ul. Rabiańska 9, 87-100 Toruń
Strona internetowa
Profil Facebook

To apply for this job email your details to msmialkowski@landbrand.pl