Muzeum Ikon (Muzeum Podlaskie)

Ukryte znaczenie ikon przeniesie Cię w nieznaną i tajemniczą przestrzeń czekającą na odkrycie. Unikalny wizerunek Kościoła prawosławnego oraz monaster o długoletniej historii, w którym znajduje się muzeum, nakazują szukać wskazówek dotyczących obrazu świata w symbolice. Zanurz się w przestrzeń, w której duchowość i sztuka harmonijnie się przenikają! Muzeum łączy w sobie 9 sal wystawowych z kolekcją około 300 ikon (najstarsze z XVIII w.), różnych przedmiotów sakralnych oraz fresków (łącznie ok. 1200 eksponatów). Całość to jednak coś więcej, niż standardowa ekspozycja przybliżająca widzom sztukę sakralną i jej znaczenie dla prawosławia. To przede wszystkim miejsce dające możliwość przeniesienia się w podróż pełną teologicznych znaczeń, tajemnic oraz odkryć. Narracja prowadzona przez zsynchronizowany dźwięk i światło wkomponowane w architekturę przypominającą rzymskie katakumby potęguje odczucia i emocje pojawiające się podczas zwiedzania. Muzeum Ikon pozwala widzowi w niestandardowy sposób doświadczyć świata sztuki chrześcijańskiej, docenić jej różnorodność i prześledzić jej rozwój.

Wskazówki

Konieczna wcześniejsza rezerwacja: Grupy zorganizowane zawsze zwiedzają ekspozycję po wcześniejszym zgłoszeniu i rezerwacji terminu Zwiedzanie tylko z przewodnikiem: Nie jest wymagane, ale indywidualni zwiedzający wchodzą na wystawę zawsze z opiekunem ekspozycji. Planowane zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem powinno być wcześniej zarezerwowane. Wejście o określonych godzinach (np. o pełnej godzinie): Wejścia na ekspozycję odbywają się w 30-minutowych odstępach. Godzina ostatniego wejścia na ekspozycję (zamknięcie kas): ostatnie wejście zwiedzających na wystawy odbywa się na godzinę przed zamknięciem muzeum Maksymalna liczba osób przebywająca na ekspozycji jednocześnie: 30 osób. Przystosowanie ekspozycji dla osób niepełnosprawnych: tak, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych Organizowane wydarzenia specjalne: - oferty edukacyjne - konkursy ikonograficzne Muzeum dla rodzin (np. udogodnienia - przewijaki itd.): nie ma przewijaków, udogodnienia dotyczą dostępności biletów rodzinnych, oraz akceptacji Karty Dużej Rodziny.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne Wtorek-Czwartek: 10:00-17:00 Piątek: 10:00-17:00/ 10:00-18:00 * Sobota-Niedziela: 10:00-17:00 *od 1 maja do 31 sierpnia

Ceny biletów:

Normalny:16zł Ulgowy: 8zł Rodzinny: 30zł (dorośli z dziećmi do 18 roku życia, maksymalnie 5 osób)

Darmowy dzień: Czwartek

Adres:

Muzeum Ikon (Muzeum Podlaskie)
ul. Klasztorna 1, 16-030 Supraśl
Strona internetowa

To apply for this job email your details to msmialkowski@landbrand.pl