Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956

Poznań został napiętnowany tragicznymi wydarzeniami czerwca 1956. W socjalistycznej Polsce nastąpiło wówczas zderzenie dwóch światów, wybuchł konflikt pomiędzy robotnikami skarżącymi się na trud życia oraz opresyjną władzą ludową. Głęboko zapadającą w pamięci wystawę na temat tamtej historii można zobaczyć w wyjątkowym muzeum. . Niewielkie muzeum, będące oddziałem Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości, mieści się w piwnicznych salach Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Do jego wejścia wkracza się pomiędzy masywnymi cyframi monumentu „1956”, co robi duże wrażenie. Pomimo swych niedużych przestrzeni, muzeum wypełnione jest piorunującymi treściami oraz świetnymi eksponatami. Znajduje się tam m.in. pulpit z mikrofonem, przypominający ten z wieców partyjnych KC PZPR, fragment czołgu czy poznańska bimba.  Wrażenie potęguje kostka brukowa wyłożona na podłodze oraz wiele rzeczy, których nie chcemy przed wami odkrywać. Mnóstwo archiwalnych materiałów, zdjęć, filmów, nagrań audio sprawia, że można na czas zwiedzania przenieść się do 1956 roku i stać się przez moment autentycznym świadkiem tamtych trudnych wydarzeń. Tym samym doświadczamy, przeżywamy i odczuwamy emocje z powodu stłumionego strajku. RELACJA Z WIZYTY JUŻ NA BLOGU. ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

Godziny otwarcia:

W miesiącach od marca do października: Poniedziałek: nieczynne Wtorek-Sobota:   10:00 - 17:00 Niedziela: 10:00 - 16:00 W miesiącach od listopada do lutego: Poniedziałek: nieczynne Wtorek-Sobota: 10:00 - 16:00 Niedziela: 10:00-16:00

Ceny biletów:

Normalny: 8 zł Ulgowy: 5 zł Ceny biletów sieciowych: Bilet sieciowy normalny: 25 zł Bilet sieciowy ulgowy: 12 zł

Darmowy dzień: Wtorek

Adres:

Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956
ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań
Strona internetowa
Profil Facebook

To apply for this job email your details to msmialkowski@landbrand.pl