Muzeum Browaru Żywiec

Kiedy na etykiecie piwa Żywiec pojawiła się słynna tańcząca para w strojach ludowych? Który ze składników piwa ma naturalne właściwości konserwujące? Na czym polegało średniowieczne prawo mili ochronnej? Ile litrów złocistego trunku przysługiwało dziennie pracownikowi browaru w okresie międzywojennym? Jak bohaterska załoga browaru uratowała go przed wysadzeniem przez wycofujących się Niemców w 1945 roku? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz podczas odwiedzin w żywieckim Muzeum Browaru. Nie zabraknie też degustacji. Muzeum Browaru Żywiec zostało otwarte w 2006 roku z okazji 150-lecia browaru założonego w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga. Muzeum jest jedną z największych i najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce. Zlokalizowane jest w dawnych piwnicach leżakowych browaru. Po przekroczeniu wrót muzeum, goście wchodzą w świat naznaczony ponad 160-letnią historią żywieckiego browaru oraz produkowanego w nim piwa. Przechodząc przez sale ekspozycyjne aktywnie poznają kolejne okresy rozwoju browaru i marki Żywiec aż po współczesność. Po zwiedzeniu pomieszczeń Muzeum, goście mają czas na degustację piwa i zakup pamiątek. Muzeum Browaru Żywiec jest jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego wyróżnionym tytułem Gwiazdy Techniki. Od 2010 r. jest tzw. punktem kotwicznym Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego, co świadczy o jego ponadregionalnym znaczeniu dla przemysłowej historii Europy.

Wskazówki

Konieczna wcześniejsza rezerwacja: należy zarezerwować wizytę telefonicznie lub poprzez formularz internetowy. Zwiedzanie tylko z przewodnikiem: tak, osoby chcące zwiedzać indywidualnie są dołączane do grup zorganizowanych.  Zwiedzanie odbywa się wyłącznie z przewodnikiem i kończy się konsumpcją piwa lub soku. Godzina ostatniego wejścia na ekspozycję (zamknięcie kas): Ostatnie wejście wycieczkowe odbywa się o godzinie 17:00. Limit wiekowy wstępu:  tylko zwiedzanie muzeum i browaru dla osób pełnoletnich. Sugerowany przedział wiekowy odbiorców: muzeum: osoby niepełnoletnie zwiedzają tylko pod opieką dorosłych, browar: zwiedzanie możliwe tylko przez osoby pełnoletnie. Wyjątek stanowią zorganizowane grupy szkolne, których program nauczania obejmuje technologie produkcji piwa, potwierdzony pisemnie przez dyrekcję szkoły. Przystosowanie ekspozycji dla osób niepełnosprawnych: tak Organizowane wydarzenia specjalne: w każdy weekend można wziąć udział w ciekawym piwnym wydarzeniu. Można wybrać się na festiwal, aby spróbować wyśmienitych piw, poszperać w birofilskich gadżetach na giełdach kolekcjonerów czy wcielić się w jurora na piwnym konkursie.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - nieczynne Wtorek - Niedziela 10:00 - 18:00

Ceny biletów:

Normalny: 30zł Ulgowy: 15zł Dzieci do lat 4: bezpłatnie Grupowy: 25 zł/os. (grupy powyżej 15 osób) Rodzinny: - Zwiedzanie muzeum i browaru:35 zł (tylko dla osób pełnoletnich)

Darmowy dzień:

Adres:

Muzeum Browaru Żywiec
ul. Browarna 88, 34-300 Żywiec
Strona internetowa

To apply for this job email your details to msmialkowski@landbrand.pl