Hevelianum

Poznaj fascynujący świat nauki! Tutaj każdy może być naukowcem, a do eksperymentowania i odkrywania wystarczy odrobina chęci… Ponadto Hevelianum to jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w Europie przypadków zaadaptowania dawnych obiektów inżynierii wojskowej na rzecz działalności edukacyjnej i muzealnej. Z gdańskiego centrum nauki z pewnością byłby dumny nawet sam Jan Heweliusz! Odrestaurowany kompleks Góry Gradowej skrywa interaktywne wystawy o tematyce związanej z astronomią, fizyką, przyrodą, matematyką i historią. Poznasz tu naukowe zagadnienia poprzez zabawę i samodzielnie wykonywane doświadczenia – każdy, niezależnie od wieku, znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego! Wybierz się w podróż na wystawie „Dookoła świata”, ujrzyj południowoamerykańską amazońską puszczę albo antarktyczną zorzę polarną. Przenieś się do przeszłości na wystawie historycznej „Wehikuł czasu – zabawy z historią”, poczuj niemalże swąd palącego się czarnego prochu i poznaj historię Fortu Góry Gradowej, w którym znajduje się centrum. Mało? Na wystawie „Z energią!” poznasz tajniki wytwarzania energii, a nawet wytworzysz ją sam. Na „Łamigłówce” rozwiążesz matematyczne zagadki. Na najmłodszych czeka wspaniała zabawa w Laboratorium Pana Kleksa. W Hevelianum nie zaznasz  ani krzty nudy! PRZECZYTAJ NA BLOGU O NASZEJ WIZYCIE W LABORATORIUM PANA KLEKSA!  I Z HEVELIANUM.

Wskazówki

Konieczna wcześniejsza rezerwacja: dotyczy grup zorganizowanych. Wejście o określonych godzinach (np. o pełnej godzinie): tylko na zajęcia i do Laboratorium Pana Kleksa. Godzina ostatniego wejścia na ekspozycję (zamknięcie kas): sprzedaż biletów i pamiątek nie jest prowadzona na pół godziny przed zamknięciem Hevelianum. Maksymalna liczba osób przebywająca na ekspozycji jednocześnie: Wystawa „Z Energią!” – 100 osób Wystawa „Galeria Ruchu” – 70 osób Wystawa „Dookoła Świata” – 70 osób Wystawa „Łamigłówka” – 35 osób Wystawa „Laboratorium Pana Kleksa” – 35 osób Wystawa „Wehikuł czasu. Zabawy z historią” –  10 osób W zajęciach edukacyjnych jednorazowo może uczestniczyć nie więcej niż 30 osób (włącznie z opiekunami). Limit wiekowy wstępu: nie, ale dzieci do 13 roku życia mogą wejść tylko z opiekunem, w „Laboratorium Pana Kleksa” mogą przebywać dzieci od 3 do 9 lat( z opiekunami). Przystosowanie ekspozycji dla osób niepełnosprawnych: Obiekt jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych - wyposażony w poręcze ułatwiające poruszanie się, odpowiednio przystosowane toalety, windy, na wystawie „Hewelianum bez barier” znajduje się makieta z napisami w  alfabecie Braille’a. Pozwala ona poznać historię fortu Góry Gradowej za pomocą multimediów dostępnych również dla osób niewidomych i niepełnosprawnych. Osoba niepełnosprawna (oraz jedna osoba sprawująca nad nią opiekę) korzysta z bezpłatnego wstępu do Centrum. Organizowane wydarzenia specjalne: możliwość zorganizowania urodzin, science show, imprez popularnonaukowych Muzeum dla rodzin (np. udogodnienia - przewijaki itd.): przewijak w toalecie dla inwalidów W muzeum jest możliwość wynajęcia sal. Nie ma możliwości wjazdu na wystawy z wózkami dziecięcymi. Można je pozostawić w zamykanej wózkarni.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - nieczynnne Wtorek - Piątek: 8:00 - 16:00 Sobota - Niedziela: 10:00 - 18:00

Ceny biletów:

Interaktywne wystawy: Normalny: 15 zł Ulgowy: 10 zł Rodzinny: 35 zł Laboratorium Pana Kleksa: Bilet ulgowy: 15 zł, opiekun wchodzi za darmo „W dżungli wyobraźni” Bilet ulgowy 5 zł, opiekun wchodzi za darmo Pokaz w planetarium: Bilet Normalny: 5 zł Bilet Ulgowy: 5 zł Karta Gdańskiego Odkrywcy: Bilet Normalny: 30 zł Bilet Ulgowy: 20 zł Bilet wspólny: Bilet Normalny: 22 zł Bilet Ulgowy: 18 zł Bilet rodzinny: 49 zł Dzieci do lat 2 – wstęp bezpłatny

Darmowy dzień:

Adres:

Hevelianum
ul. Gradowa 6, 80-802 Gdańsk
Strona internetowa
Profil Facebook

To apply for this job email your details to msmialkowski@landbrand.pl