Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego

Czy wiesz dlaczego elektrownie wiatrowe powstają nad morzem? Jak powstaje paliwo do samochodu? Ile trzeba energii elektrycznej, aby zasilić domową żarówkę? Możesz zadawać sobie mnóstwo pytań, ale odpowiedzi na nie znajdziesz w jednym miejscu – Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Tutaj obcowanie z nauką staje się kreatywną formą spędzania czasu! Tematem wiodącym wystawy znajdującej się w placówce ECN jest energia. Ekspozycja składa się 28 interaktywnych stanowisk, na których można samodzielnie eksperymentować. Wystawa została podzielona na trzy strefy o nazwach: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek”. Trafisz tu np. na wielki kołowrót o wadze ponad 750 kilogramów, który przypomina kombajn górniczy. Aby go uruchomić, należy wykorzystać siłę ludzkich mięśni. W obiekcie znajdują się też inne atrakcje. Można skorzystać z laboratorium „Generator Mocy” znajdującego się wewnątrz specjalnej kapsuły. Jest to miejsce, w którym podczas warsztatów popularnonaukowych możesz przeprowadzać m.in. eksperymenty chemiczne, fizyczne i biologiczne z pomocą i pod nadzorem edukatorów. Tutaj organizowane są także urodziny, spotkania, kursy, prezentacje. Świat nauki poznasz też w kinie, w którym wyświetlane są filmy w technologii 3D oraz w zewnętrznym ogrodzie z wieloma interaktywnymi atrakcjami, na przykład trampolinami, karuzelami, tyrolką czy równoważnią. Przeczytaj naszą relację na blogu!

Wskazówki

Konieczna wcześniejsza rezerwacja: tak, w przypadku grup zorganizowanych Wejście o określonych godzinach (np. o pełnej godzinie): Od wtorku do piątku o godz.: 8.30, 10.30, 12.30 i 14.30 (90 minut), a także w soboty o godz.: 11:00, 12.00, 13.00. 14.00, 15.00, 16.00, 17.00 (45 minut) Godzina ostatniego wejścia na ekspozycję (zamknięcie kas): Sklepik naukowy i kasy Centrum są czynne od wtorku do piątku w godz.: 8.15 - 15.30, oraz w soboty w godz. 10.30 - 17.00. Maksymalna liczba osób przebywających na ekspozycji jednocześnie: wystawa – 40 osób, warsztaty – 20 osób Limit wiekowy wstępu: nie, ale dzieci poniżej 13 roku życia mogą zwiedzać wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej Sugerowany przedział wiekowy odbiorców: brak, warsztaty są organizowane od 5 roku życia Przystosowanie ekspozycji dla osób niepełnosprawnych: platforma przyschodowa, schodołaz, windy oraz szerokie alejki ścieżek zwiedzania, przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Osoby niepełnosprawne mogą korzystać z urządzeń interaktywnych, brać udział w zajęciach popularnonaukowych prowadzonych w laboratorium oraz uczestniczyć w projekcjach filmowych, pokazach i spotkaniach organizowanych w kinie. Organizowane wydarzenia specjalne: warsztaty popularnonaukowe, urodziny, spotkania, kursy, prezentacje. Muzeum dla rodzin (np. udogodnienia - przewijaki itd.): można wchodzić z wózkiem na wystawę

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne Wtorek- Piątek: 8.00 - 16.00 Sobota: 10.00 - 18.00 Niedziela: nieczynne W czasie trwania wakacji/ferii godziny otwarcia mogą ulec zmianie.

Ceny biletów:

ZWIEDZANIE WYSTAWY (90 minut) – bilety indywidualne: Normalny: 20 zł/os. Ulgowy: 15 zł/os. Grupowy: 15 zł/os. Rodzinny: (Przysługuje co najmniej 3-osobowej rodzinie: maks. 2 dorosłych opiekunów + min. 1 dziecko, maks. 7 dzieci).: 15 zł/os. Bilet z Kartą Dużej Rodziny: 14 zł/os. ZWIEDZANIE WYSTAWY (45 minut) – bilety indywidualne: Normalny: 12 zł/os. Ulgowy: 10 zł/os. Grupowy: 10 zł/os. Rodzinny: (Przysługuje, co najmniej 3-osobowej rodzinie: maks. 2 dorosłych opiekunów + min. 1 dziecko, maks. 7 dzieci).: 10 zł/os. Bilet z Kartą Dużej Rodziny: 9 zł/os. Dzieciom do 4 roku życia przysługuje bezpłatna wejściówka w ramach biletu zakupionego przez opiekuna. WARSZTATY (45 minut) Bilety indywidualne i grupowe – 13 zł/os. ZWIEDZANIE WYSTAWY + WARSZTATY (90 min.) Bilety indywidualne i grupowe – 20 zł/os.

Darmowy dzień: Nie dotyczy

Adres:

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego
ul. Olszewskiego 6, 25-663 Kielce
Strona internetowa
Profil Facebook

To apply for this job email your details to msmialkowski@landbrand.pl