Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego mleko jest białe lub chcieliście dociec, skąd się wzięły dziury w serze – pędźcie do Grajewa! Tam z pewnością poznacie odpowiedzi na nurtujące Was pytania. W interaktywnym Muzeum Mleka zwiedzający mają okazję przekonać się, jak przez wieki wykorzystywano mleko w żywieniu, kosmetyce, medycynie oraz sztuce. Odważni mogą spróbować swoich sił w ręcznym dojeniu krowy, a dociekliwi szczegółowo prześledzić drogę mleka od indywidualnego rolnika do bezpośredniego odbiorcy mlecznych przetworów. Starszym z pewnością przypadnie do gustu nostalgiczna podróż do lat PRL-u, gdzie bary mleczne były elementem państwowej polityki. Wszystkie elementy ekspozycji zostały zaprojektowane tak, by z jednej strony zachęcić zwiedzających do poszerzania wiedzy, a z drugiej – zagwarantować rozrywkę dla całej rodziny. Na koniec zwiedzania chętni mogą wziąć udział w multimedialnym quizie i wygrać drobny upominek. Znakiem rozpoznawczym Muzeum jest pluszowa Krówka Matylda, która zaprasza dzieci do zwiedzenia ekspozycji oraz udziału w sobotnich, cyklicznych spotkaniach

Wskazówki

Konieczna wcześniejsza rezerwacja: tak, w przypadku grup zorganizowanych. Godzina ostatniego wejścia na ekspozycję (zamknięcie kas): 17:30 (pół godziny przed zamknięciem ekspozycji) Maksymalna liczba osób przebywająca na ekspozycji jednocześnie: 50 osób. Limit wiekowy wstępu: brak, ale dzieci poniżej 12 roku życia mogą zwiedzać wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej. Przystosowanie ekspozycji dla osób niepełnosprawnych: istnieje możliwość uzyskania pomocy przy zwiedzaniu dla osób niepełnosprawnych (potrzebę tego rodzaju należy zgłosić w kasie biletowej). W budynku znajduje się specjalna toaleta, podjazd, parking dla niepełnosprawnych oraz platforma. Sala ekspozycyjna zaaranżowana jest w sposób umożliwiający swobodne poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Ponadto, osoby na wózkach inwalidzkich mają wstęp wolny na salę ekspozycyjną. Organizowane wydarzenia specjalne: co miesiąc dla dzieci organizowane są Spotkania z Krówką Matyldą (są to bezpłatne zajęcia kreatywne, ruchowe bądź plastyczne, podczas których dzieci pracują w towarzystwie maskotki Muzeum) . Grupy mogą dodatkowo skorzystać z oferty warsztatów edukacyjno–plastycznych, bądź plastyczno-sensorycznych (dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi). W Muzeum odbywają się także prelekcje i spotkania z ekspertami, w których może wziąć udział każdy zainteresowany. Muzeum dla rodzin (np. udogodnienia - przewijaki itd.): przewijak w toalecie dla niepełnosprawnych, możliwość wjazdu na ekspozycję z wózkiem dziecięcym i zapewnienia dogodnego miejsca do karmienia piersią.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek- Niedziela 10:00-18:00

Ceny biletów:

Normalny: 16 zł Ulgowy: 12 zł (dzieci i osoby uczące się do 26 roku życia oraz emeryci i renciści po ukończeniu 70 roku życia) Grupowy(grupa pow. 10 osób): 11 zł Grupowy(grupa min. 50 osób): 9 zł Rodzinny(2 dorosłych + 2 dzieci): 45 zł Dzieci do lat 3: bezpłatnie Osoby na wózkach inwalidzkich: bezpłatnie Zniżki: Karta Dużej Rodziny (grajewska i ogólnopolska) 50% biletu normalnego Grajewska Karta Seniora 50% biletu normalnego

Darmowy dzień:

Adres:

Centrum Tradycji Mleczarstwa – Muzeum Mleka
ul. Konstytucji 3 Maja 36, 19-200 Grajewo
Strona internetowa
Profil Facebook

To apply for this job email your details to msmialkowski@landbrand.pl