Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu

Nowa i współczesna sztuka wymaga nowych przestrzeni. Dostarcza je Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu, które całkowicie zmienia znaczenie słów „obcować z kulturą”. Sztukę dzisiejszych czasów trzeba poznawać dłużej, ponieważ jej interpretacja wymaga dłuższego zastanowienia się. Toruńskie centrum wychodzi do miłośnika kultury i ułatwia mu zrozumienie wszystkiego, co tworzą obecnie artyści. Centrum „Znaki Czasu” to nowoczesny obiekt wystawowy, w którym zobaczysz liczne prace współczesnych artystów, Jarosława Modzelewskiego, Jana Lebensteina czy Włodzimierza Jana Zakrzewskiego. Jest to również ośrodek życia kulturalnego, gdzie można się sztuki nauczyć i ją tworzyć. W budynku gromadzone są kolekcje sztuki regionalnej, jak również prowadzi się działalność wydawniczą i edukacyjną. W CSW znajdziesz „LabSen”, czyli Laboratorium Zmysłów, w którym poznawanie sztuki rozciągnięte może być na wszystkie możliwe zmysły. Projekt wielofunkcyjnej przestrzeni stworzył jeden z najbardziej znanych brazylijskich artystów – Ernesto Neto. Na parterze znajdują się: przestrzeń amfiteatralna, sala audytoryjna z możliwością projekcji multimedialnych oraz kinowych, ale też sala przeznaczona na zajęcia edukacyjne, księgarnia i biblioteka z czytelnią. Drugie piętro to przestrzenie wystawowe o zróżnicowanych wysokościach, natomiast na dachu budynku zlokalizowana jest przestrzeń biurowa, kawiarnia oraz taras widokowy. Centrum wyposażono w nowoczesne technologie, pozwalające na organizację niespotykanych i zaawansowanych technologicznie prezentacji.

Wskazówki

Godzina ostatniego wejścia na ekspozycję (zamknięcie kas): kasa Centrum zamykana jest pół godziny przed zamknięciem wystaw Maksymalna liczba osób przebywająca na ekspozycji jednocześnie: są 4 wystawy: kilkanaście osób może przebywać na jednej z nich. Przystosowanie ekspozycji dla osób niepełnosprawnych: tak, dla osób niepełnosprawnych ruchowo: windy, osobna przystosowana łazienka. Organizowane wydarzenia specjalne: festiwale, konferencje Muzeum dla rodzin (np. udogodnienia - przewijaki itd.): kosze edukacyjne, specjalna łazienka zaopatrzona w przewijaki dla dzieci.

Godziny otwarcia:

wrzesień – czerwiec Poniedziałek: nieczynne Wtorek- Czwartek: 10:00 – 18:00 Piątek: 10:00 – 20:00 Sobota-Niedziela: 12:00 – 18:00 28 czerwca – 31 sierpnia Poniedziałek: nieczynne Wtorek – Niedziela: 12:00 – 20:00

Ceny biletów:

Darmowy dzień:

Adres:

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
Wały gen. Sikorskiego 13, 87-100 Toruń
Strona internetowa
Profil Facebook

To apply for this job email your details to msmialkowski@landbrand.pl