Centrum Nauki Experymentarium

Wybierz się do łódzkiego centrum nauki razem z rodziną albo przyjaciółmi i przekonaj się jak w prosty i przystępny sposób można zgłębić trudne zagadnienia z różnych dziedzin nauki, takich jak: magnetyzm, dynamika, optyka, akustyka, logika czy chemia. To wciąż tylko kilka z obszarów, które możesz poznać. Zmierz się z różnymi przyrządami i dotknij wszystkiego. Interaktywne stanowiska o zaskakujących nazwach pozwolą odkryć Ci zastosowanie nauki w życiu codziennym. Wśród nich znajdują się przyrządy o intrygujących nazwach m.in. Nurek Kartezjusza, Młynek Crooksa, a nawet Lewitująca piłka czy Człowiek bateria. Wśród atrakcji Centrum Nauki Experymentarium znajdziesz Kosmiczny tunel, który wystawia ludzkie zmysły na próbę. Wewnątrz niego stracisz poczucie gruntu pod nogami,a barwna feeria świateł oszuka twój umysł i wywoła u Ciebie trudne do opisania wrażenie zapaści. Nie możesz pominąć także Piaskownicy rozszerzonej rzeczywistości, gdzie nauczysz się geografii samodzielnie przesypując piasek i zmieniając rzeźbę terenu i wysokość nad poziomem morza. Interaktywny model zareaguje na ruchy Twoich dłoni i stworzy odpowiednią powierzchnię: wodę, nizinę, wyżynę lub góry. Centrum Nauki Experymentarium oferuje też wiele innych atrakcji, takich jak rodzinne gry tematyczne, warsztaty, Gogle Wirtualnej Rzeczywistości i Arena Laser Games, gdzie można stoczyć laserową bitwę. Na terenie obiektu można zorganizować także imprezę urodzinową.

Wskazówki

Konieczna wcześniejsza rezerwacja: Klienci indywidualni, którzy chcą wykupić zwiedzanie z przewodnikiem zobowiązani są do dokonania rezerwacji minimum 10 dni wcześniej przed planowanym zwiedzaniem. Grupy zorganizowane są zobowiązane do dokonania rezerwacji minimum 10 dni przed planowaną wizytą. Godzina ostatniego wejścia na ekspozycję (zamknięcie kas): godzina przed zamknięciem Maksymalna liczba osób przebywająca na ekspozycji jednocześnie: 60 Limit wiekowy wstępu: nie, ale dzieci w wieku do 12 lat muszą przebywać na terenie Experymentarium wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich Przystosowanie ekspozycji dla osób niepełnosprawnych: centrum nauki przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich z uwagi na lokalizacji na jednym poziomie. Wyjątkiem jest „Kosmiczne muzeum”, które stanowi problem dla takich osób. Organizowane wydarzenia specjalne: tematyczne i interaktywne przyjęcia urodzinowe, imprezy okolicznościowe i integracyjne, Arena Laser Games - centrum gier laserowych, znajdujące się na terenie Łódzkiej Manufaktury, oferujące grę w laserowy paintball. Muzeum dla rodzin (np. udogodnienia - przewijaki itd.): nie, ale takie specjalne miejsca znajdują się w odległości 50 m, w food courcie.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek 10:00 - 22:00 Sobota 9:30 - 22:00 Niedziela 10:00 - 21:00

Ceny biletów:

Cennik dla klientów indywidualnych: Normalny: 18 zł Ulgowy: 15 zł Rodzinny (3 os.): 43 zł Rodzinny (4 os.): 57 zł Dzieci w wieku do 3 lat wchodzą gratis Rodzinna gra tematyczna: Bilet Normalny, Ulgowy: 4 zł Rodzinny (3os.): 12 zł Rodzinny (4os.): 16 zł Cennik dla szkół i grup: Poniedziałek-Piątek: 13 zł/os. Sobota-Niedziela: 15 zł/os.

Darmowy dzień:

Adres:

Centrum Nauki Experymentarium
Manufaktura, ul. Drewnowska 58, 91-071 Łódź
Strona internetowa
Profil Facebook

To apply for this job email your details to msmialkowski@landbrand.pl