Muzeum Powstania Warszawskiego - zwiedzanie i nauka

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego poświęcone jest Powstaniu Warszawskiemu, zbrojnej walce z nazistowskimi Niemcami i ich sojusznikami, która miała miejsce między sierpniem a październikiem 1944 roku. W muzeum znajduje się również stała ekspozycja poświęcona powstaniu w getcie warszawskim.

WUM znajduje się przy ulicy Krasińskiego 1 na Starym Mieście, tuż obok Zamku Królewskiego.

Muzeum Powstania Warszawskiego - wystawa czasowa

Muzeum Powstania Warszawskiego jest wyjątkowym muzeum, które prezentuje obszerny zakres faktów i wydarzeń związanych z Powstaniem Warszawskim 1944 roku. Zwiedzający mogą zobaczyć wiele przedmiotów, dokumentów i zdjęć, które są związane z wojną, w tym hełmy, mundury, broń etc. Ponadto są też sale poświęcone eksponatom, które dotyczą innych wydarzeń z historii Polski, takich jak II wojna światowa.

Wystawy w tym muzeum szczegółowo wyjaśniają, co działo się podczas powstania i jak ludzie walczyli o swoją wolność.

Muzeum organizuje również kilka wystaw czasowych na różne tematy związane z II wojną światową. Dzięki temu można dowiedzieć się więcej o historii Polski podczas I i II wojny światowej.

Muzeum Powstania Warszawskiego - wystawa stała

Wystawa stała Muzeum Powstania Warszawskiego jest jedynym w Polsce muzeum poświęconym historii Powstania Warszawskiego z 1944 roku. Zostało utworzone 31 lipca 2004 roku przez grupę wolontariuszy i IPN. Muzeum znajduje się w dzielnicy Stare Miasto w Warszawie, w pobliżu Parku Łazienkowskiego i umożliwia poznanie tego ważnego okresu w historii Polski.

Ekspozycja obejmuje wiele artefaktów z Powstania, w tym zdjęcia, broń, dokumenty i przedmioty osobiste. Dodatkowo znajduje się tu wiele przedmiotów związanych z II wojną światową i jej następstwami, w tym model miasta w skali, na którym odbywało się Powstanie. Oprócz eksponatów dostępna jest również stała prezentacja audiowizualna, której zwiedzający mogą wysłuchać. Muzeum posiada również stałą bibliotekę, w której zwiedzający mogą wziąć książki lub płyty CD dotyczące Powstania.

Powstanie Warszawskie 1944 - świadectwo historii

Ostatnie wpisy do artykułu

Muzeum Powstania Warszawskiego

Odwiedź Muzeum POLIN i poznaj historię Żydów Polskich

Jeśli chcesz poznać historię Żydów Polskich, wybierz się do Muzeum POLIN! Ten jedyny w swoim rodzaju historycz…

Więcej
Muzeum Powstania Warszawskiego

Dowiedz się więcej o ludzkim mózgu

Ludzki mózg składa się z miliardów neuronów. Neurony te komunikują się ze sobą za pomocą impulsów elektrycznyc…

Więcej
Muzeum Powstania Warszawskiego

Naucz się anatomii ludzkiego ciała

Anatomia to nauka o strukturze i funkcji części ciała, w tym szkieletów, mięśni, nerwów, naczyń krwionośnych i…

Więcej