Centrum Nauki Kopernik - nauka w praktyce

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to interaktywne centrum nauki w Warszawie. Muzeum zostało ufundowane przez Ministerstwo Kultury i znajduje się na terenie dawnego Obserwatorium Warszawskiego. Centralnym punktem muzeum jest ogromna czteropiętrowa obrotowa kula, która służy jako 360-stopniowe planetarium. W budynku znajduje się również kilka interaktywnych eksponatów i pokazów, a także pomieszczenia do badań naukowych i biblioteka.

Muzeum zostało otwarte w 2012 roku i jest jednym z największych centrów nauki w Polsce. Jego misją jest wzbudzanie ciekawości i rozwijanie umiejętności naukowych wśród zwiedzających w każdym wieku.

Zwiedzanie centrum

Zajęcia dla dzieci i młodzieży

W interaktywnym centrum jest wiele możliwości dla dzieci i młodzieży. Dzieci mogą bawić się różnymi zabawkami, malować twarze lub uczestniczyć w zajęciach plastycznych. Młodzież może korzystać z gier wideo, oglądać filmy i poznawać innych nastolatków. W centrum znajduje się również mała kawiarnia, w której serwowana jest kawa i przekąski. Kawiarnia jest otwarta codziennie w godzinach pracy.

Wykłady popularnonaukowe

Wykłady są skutecznym sposobem na zaangażowanie dzieci i młodzieży w naukę i doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem angielskim mówionym. Są one doskonałym sposobem dla rodziców, opiekunów i nauczycieli, aby podzielić się z dziećmi swoją wiedzą na temat języka angielskiego i kultury.

Celem tych wykładów jest wprowadzenie dzieci i młodzieży w świat nauki. Otrzymują one przegląd dziedzin i mogą zobaczyć, jak pracują różni naukowcy. Dzieci dowiadują się, w jaki sposób naukowcy testują pomysły i jak mogą pomóc im rozwinąć się jako myśliciele. Wykłady te są szczególnie przydatne dla tych, którzy mają niewielkie doświadczenie z nauką. Stanowią one również doskonałą okazję dla nauczycieli do nawiązania kontaktu z uczniami w nowy sposób.

Ostatnie wpisy do artykułu

Centrum Nauki Kopernik

Odwiedź Muzeum POLIN i poznaj historię Żydów Polskich

Jeśli chcesz poznać historię Żydów Polskich, wybierz się do Muzeum POLIN! Ten jedyny w swoim rodzaju historycz…

Więcej
Centrum Nauki Kopernik

Muzeum Powstania Warszawskiego - zwiedzanie i nauka

Muzeum Powstania Warszawskiego poświęcone jest Powstaniu Warszawskiemu, zbrojnej walce z nazistowskimi Niemcam…

Więcej
Centrum Nauki Kopernik

Dowiedz się więcej o ludzkim mózgu

Ludzki mózg składa się z miliardów neuronów. Neurony te komunikują się ze sobą za pomocą impulsów elektrycznyc…

Więcej
Centrum Nauki Kopernik

Naucz się anatomii ludzkiego ciała

Anatomia to nauka o strukturze i funkcji części ciała, w tym szkieletów, mięśni, nerwów, naczyń krwionośnych i…

Więcej