Hydropolis – o wodzie bez lania wody!

18 maja 2018/Autor Maurycy Śmiałkowski

W świecie dzikiej przyrody – Wystawa Edukacyjno-Przyrodnicza w Pałacu Poledno

27 kwietnia 2018/Autor Maurycy Śmiałkowski

“Sen Alicji – czyli jak działa mózg” – recenzja naszej pierwszej książki o mózgu!

Czy Solidarność da się poczuć? Okazuje się, że tak! Wizyta w ECS przenosi widza w czasie, budzi emocje i podnosi na duchu!
20 kwietnia 2018/Autor Maurycy Śmiałkowski

Nowe spojrzenie na historię w Europejskim Centrum Solidarności

Czy Solidarność da się poczuć? Okazuje się, że tak! Wizyta w ECS przenosi widza w czasie, budzi emocje i podnosi na duchu!
16 kwietnia 2018/Autor Maurycy Śmiałkowski

Przekroczyć Bramę Poznania – rodzinna wizyta w Interaktywnym Centrum Ostrowa Tumskiego

Śródka to dzielnica Poznania, która jeszcze kilka lat temu uchodziła za mocno niebezpieczną. Turysta, a nawet mieszkaniec Poznania mogli tam szukać co najwyżej kłopotów. Wraz z oddaniem Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego (ICHOT) ten skrawek miasta zmienił się diametralnie.
22 marca 2018/Autor Maurycy Śmiałkowski

Śladami prababci w Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956

Mając w pamięci rodzinne opowieści udałam się śladami mojej prababci Weroniki, ówcześnie pracownicy Zakładów Metalowych im. Józefa Stalina na spotkanie z wydarzeniami Poznańskiego Czerwca.
16 marca 2018/Autor Maurycy Śmiałkowski

Dzień w Muzeum Ognia

Muzeum Ognia zaskakuje od samego początku. Już sam zamysł architektoniczny sprawia, że nie da się obok budynku przejść obojętnie: z daleka gmach wygląda jak majestatyczna, mieniąca się w słońcu rzeźba...
6 marca 2018/Autor milyl

4xE – podstawa współczesnej edukacji

Zauważyłeś, że większość Twoich wspomnień bazuje na emocjach? Z pewnością lepiej pamiętasz nie same sytuacje czy przedmioty, lecz odczucia, które towarzyszyły Ci w danym momencie. Ekspozycje nowych muzeów są przestrzenią...
7 marca 2018/Autor Maurycy Śmiałkowski

Doradca czy człowiek czynu – jakim typem zwiedzającego jesteś?

Czy zastanawiałeś się, dlaczego tak wiele zostaje Ci w pamięci po wizycie w Nowym Muzeum? A może zauważyłeś, że niektóre elementy ekspozycji w szczególny sposób przyciągają Twoją uwagę bardziej, niż inne?
7 marca 2018/Autor Maurycy Śmiałkowski

Wizyta w laboratorium Pana Kleksa w Centrum Hewelianum

Pan Kleks to postać, która porusza wyobraźnię zarówno rodziców, jak i dzieci. Tak jak dobra bajka Jana Brzechwy czy efektowny eksperyment chemiczny. Wszystko to czeka na dzieciaki i ich opiekunów za drzwiami Laboratorium Pana Kleksa. Wrota do królestwa Ambrożego Kleksa otwiera nam...
7 marca 2018/Autor Maurycy Śmiałkowski
Wczytaj kolejne